Eğitim
Giriş Tarihi : 16-07-2021 20:20   Güncelleme : 16-07-2021 20:20

“15 Temmuz ve Akademi” Ele Alındı

Süleyman Demirel Üniversitesince “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında düzenlenen webinarlar dizisinin sonuncusu “15 Temmuz ve Akademi” oldu

“15 Temmuz ve Akademi” Ele Alındı

Süleyman Demirel Üniversitesince “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında düzenlenen webinarlar dizisinin sonuncusu “15 Temmuz ve Akademi” oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’ın katılımıyla ve Öğr. Gör. Ömer Faruk Acar moderatörlüğünde gerçekleştirilen webinar, Genç Akademisyenler Birliğinin Youtube hesabından ayrıca SDÜ Bilim TV Youtube kanalından çevrim içi olarak yayınlandı.

Türk milletinin stratejik anlarda tüm benliğini ve varlığını ortaya koyacak ferasete sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Arıcan, “40 yıllık bir geçmiş var. Bu geçmişi hazırlayan da onlarca yıl var. Hain terör örgütü nasıl zuhur etti bunun analiz edilmesi gerekir. Milletimiz bin yıllık bir şanlı tarihe, Türk İslam geleneğine sahip. Geçmiş dönemlere baktığımızda bu milletin dünyaya adalet ve merhamet yaymak gibi bir idealinin olduğunu görüyoruz. Malazgirt, Selçuklu, Tuğrul Bey, Alparslan, Melikşah, Nizamülmülk ile aslında İslam’ın bayraktarlığını yapan dünyaya hem ilahi kelimetullahı hem de adaleti ve merhameti getirmeye çalışan bu milletin tarih sahnesinde çok önemli rolleri oldu. En önemlisi İslam’ı yok etmek amacıyla düzenlenen Harçlı Seferlerine göğüs germesidir.” dedi.

Malazgirt Zaferi, İstanbul’un fethi, Ayasofya’nın İslam’ın mabedi haline gelmesi, Çanakkale Zaferi, Milli Mücadele, İstiklal Harbi gibi tarihin akışını değiştiren anlar olduğunu belirten Prof. Dr. Arıcan, “Bu acıları biriktiren Harçlı zihniyeti, farklı bir görünümde yeni bir Harçlı Seferi dizayn etti. FETÖ ile içten kuşatma amaçlandı. Bu milleti değerlerinden ve inançlarından uzaklaştırarak itibarsızlaştırmak, Müslüman gibi davranan ama zihni devşirilmiş köleleştirilmiş insan profili oluşturmak istediler. Bu uluslararası bir projedir.” diye konuştu.

Webinarı izlemek için tıklayınız