Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-11-2021 13:26   Güncelleme : 19-11-2021 13:26

16. Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

16. Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

16. Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Bu yıl 16. sı düzenlenen “Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı” bölge çiftçisi ve ziyaretçileri ile buluştu.

Alternatif ve modern üretim teknikleri ile tarımın yaygınlaştırılması, üreticilerimizin bilinçlendirilerek güçlendirilmesi ve pazara ulaşım kapasitelerinin geliştirilmesi için her yıl geleneksel olarak düzenlenen fuarın açılışı, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Isparta Belediye Başkan Vekili Uğur Büyükçulcu, TOBB Başkan Vekili Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar ile aralarında İl Müdürümüz Eyup Adıgüzel’inde bulunduğu çok sayıda davetli kurum-kuruluş yöneticisinin hazır bulunduğu törenle yapıldı.

Tarım ve Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firmanın katıldığı ve tarımsal anlamda yeni ürünlerinin görücüye çıktığı fuarda, İl Müdürlüğümüz tarafından bir stand açılarak, İlimizde yetişen ve üretimi yapılan ürünler ile Bakanlığımızın uygulamış olduğu projeler ve çalışmalar hakkında tanıtımlar yapılmıştır.

Fuarda özellikle de ziyaretçiler ve çiftçiler büyük ilgi gören ve Isparta da yetişen ürünlerin sergilendiği İl Müdürlüğümüz standı pek çok kişiye ulaşarak İlimizin tanıtımına da önemli katkılarda bulunmuştur.

İl Müdürlüğümüz tarafından Isparta’nın yanı sıra diğer İllerden gelerek fuarı ziyaret eden çiftçi ve ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunularak, Isparta’nın değerleri olan ürünlerin tanıtımı yapılmış, standta görevli teknik personellerimizce teknik bilgiler aktarılmıştır.

Fuar 21 Kasım 2021 tarihine kadar 10.00-19.00 saatleri arasında Isparta Devlet Bahçeli Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaret edilebilmektedir.