Spor
Giriş Tarihi : 10-02-2022 22:42   Güncelleme : 10-02-2022 22:42

23 NİSAN FUTBOL TURNUVASI BAŞVURULARI BAŞLADI

23 NİSAN FUTBOL TURNUVASI BAŞVURULARI BAŞLADI

23 NİSAN FUTBOL TURNUVASI BAŞVURULARI BAŞLADI

“23 NİSAN FUTBOL TURNUVASI” MAHALLEDE MAÇ VAR
GENEL AÇIKLAMALAR
1.Maçlar, Gençlik ve Spor Bakanlığınca öngörülen hükümlere, https://www.tff.org adresinde yayımlanan uluslararası oyun kurallarına ve yarışma talimatlarına uygun olarak yapılacaktır. Talimatta belirtilen şartları taşıyan her takım turnuvaya katılabilecektir.2.Maçlar, Mahalli, Grup, Yarı Final ve Türkiye Birinciliği kademelerinde, kız ve/veya erkek takımları arasında yapılacaktır. Yarışmalara ait duyurular ve katılımcı listeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yayımlanacaktır. Tertip Komitesi olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde var olan İl Organizasyon Tertip Komiteleri ile birlikte ASKF temsilcisi ve FİT (Futbol İl Temsilcisi) görev yapacaktır. Organizasyonun her aşamasında İl Tertip Komitesi gerekli önlemleri alır. Müsabaka sonuçlarının tescil yetkisi, İl Tertip Komitesine aittir.3.Doğum tarihleri:
Yaş Kategorisi 2009 – 2010 – 20114.Yarışmalara katılacak kız ve/veya erkek takımları 7 asil 4 yedek oyuncudan oluşacaktır.5.Kafile listeleri, “Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi” hükümlerine göre düzenlenecektir.6.Gençlik ve Spor Bakanlığı gerekli gördüğü takdirde, spor dalı talimatını ve yarışmalara dair diğer hususları değiştirmede yetkilidir.7.Yukarıdaki hükümlere uygun şekilde kız ve/veya erkek takımları oluşturularak, EK-1’de yer alan başvuru formu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine başvuru yapılacaktır.8.Takımları futbol antrenörleri ve/veya beden eğitimi öğretmenleri çalıştırabilir.9.Organizasyona katılacak tüm sporcular için EK-2’de yer alan veli izin belgesi ve beyan formunun doldurulması zorunludur.10.Mahalli maçlar müsabaka sistemi: “tek maçlı eleminasyon sistemine” göre oynanacaktır.

Uzatmada eşitliğin bozulmaması halinde kazanan/tur atlayan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenir.11.Mahalli maçlar, 14 Şubat – 08 Mart 2022 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl Temsilcilikleri ve Futbol İl Temsilcilikleri (FİT) koordinasyonunda yapılacaktır.12.Grup maçlarının başlamasına en fazla 5 gün kala, mahalli maçlar sonucunda 1. olan kız ve/veya erkek takımları belirlenecek ve illerini grup maçlarında temsil edeceklerdir.13.8 grup merkezinde il birincilerinin katılımı ile grup maçları yapılacak ve ilk 3 sırada yer alan takımlar arasında yarı final maçları oynanacaktır.14.Yarı finallerde ise gruplarında 1. ve 2. olan takımlar, Ankara’da finallere katılmaya hak kazanacaktır.15.Şampiyonluk maçı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oynanacaktır.16.Grup maçlarına katılmaya hak kazanan takımların malzemeleri, harcırahları (yol, yemek, konaklama vb.) Anadolu Yıldızlar Ligi projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından karşılanacaktır. Konaklama için grup ve yarı finallerde Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlar, finallerde ise TBMM’nin tahsis edeceği tesisler kullanılabilecektir.17.Maçlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince belirlenen halı sahalarda oynatılacaktır.uygun sahalar kullanılabilir.18.Covid-19 tedbirleri kapsamında maçlarda HES kodları kontrol edilecektir.19.Grup maçları, yarı finaller ve finallerde tüm iş ve işlemler analig.gsb.gov.tr portalı üzerinden yürütülecek ve mahalli maçlar dahil katılan tüm sporcular için spor kart çıkarılacaktır.20.Bu talimatta yer almayan hususlarda TFF oyun kuralları geçerli olacaktır.
AYRINTILI BİLGİ İÇİN
Tel: +90 312 420 77 55
+90 312 420 77 38Çalışma Saatleri : 09.00-12.00 / 13.30-18.00
MÜSABAKA TAKVİMİ
TBMM ve Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sayfalarında, Bakanlığa bağlı il ve ilçe Müdürlüklerinde pano ve afişlerde ilan edilecektir.
MAHALLİ / GRUP / YARI FİNAL / FİNAL YARIŞMALARI
TARİH
Başvuru Yeri ve Son Başvuru Tarihi
Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine Ek-1 Belgesi ile yapılacaktır.
11 Şubat 2022
Mahalli Yarışmalar
Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl Temsilcilikleri ve Futbol İl Temsilcilikleri (FİT) koordinasyonunda yapılacaktır
14 Şubat – 08 Mart 2022
Grup Yarışmaları

Edirne
15-20 Mart 2022
Aydın
15-20 Mart 2022
Adana
15-20 Mart 2022
Aksaray
15-20 Mart 2022
Karabük
15-20 Mart 2022
Trabzon
15-20 Mart 2022
Elazığ
15-20 Mart 2022
Adıyaman
15-20 Mart 2022

Yarı Final

Bursa
30 Mart-03 Nisan 2022
Antalya
30 Mart-03 Nisan 2022
Trabzon
30 Mart-03 Nisan 2022
Erzurum
30 Mart-03 Nisan 2022

Final
Ankara/TBMM
18-22 Nisan 2022
ÖDÜLLER
Grup ve yarı final maçlarında bir üst gruba katılmaya hak kazanan takımların sporcularına madalya verilir.

TBMM tarafından birinci olan takım oyuncularına tablet, ikinci olan takım oyuncularına elektrikli scooter, üçüncü takım oyuncularına drone hediye edilecektir.
OYUN KURALLARI
Kural 1
Oyun Alanı:
Halı saha veya sentetik saha
Kural 2
Top:
4 numara
Kural 3
Kadro, Oyuncu ve Oyuncu Değişikliği Sayısı:
* Kadro; takımlar en fazla 11 öğrenci sporcudan oluşur.
* Oyuncu sayısı:7
* Yedek oyuncu sayısı: 4
* Oyuncu değişiklik sayısı: 4
* Oyuncu değiştirmeler, oyuncu değiştirme kurallarına uygun olarak, hakem kontrolünde yapılacaktır. Oyundan alınan oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.
Kural 4
Oyuncu Giysi ve Gereçleri:
Forma (kaleci farklı renk giysi giyer), çorap, şort, tekmelik, futbol ayakkabısı.
Kural 5
Hakem:
Her maç, oyun kurallarını uygulamada tam yetkili olarak atanan 1 hakem ve yardımcıları tarafından yönetilir.
Kural 6
Oyun Süresi:
Yarışmalar; 20’şer dakikalık iki eşit devreden oluşur. Devre arası ise 5 dakikadır.
Kural 7
Mesafeler:
Halı saha baraj ve penaltı mesafeleri
Kural 8
Ceza Alanı:
Halı sahaya uygun ceza sahası ölçüleri
Kural 9
Kale Ölçüleri:
Halı saha kale ölçüleri
Kural 10
Ofsayt:
Uygulanmayacaktır.
Kural 11
Kart Cezaları:
TFF tarafından yarışmalarda uygulanan sarı ve kırmızı kart uygulaması geçerli olacaktır.
Kural 12
Tesis:
Halı saha veya sentetik saha
Kural 13
Lisans:
Tüm katılımcılar için Spor Kart düzenlenecektir.
Grup, Yarı Final ve Türkiye Şampiyonaları, Tek devreli lig usulünce oynanacak olup finalde eşitlik olması durumunda aşağıdaki hususlara göre sıralama yapılacaktır:A) 2 (iki) takımın puanlarının eşitliği durumunda sıralama;a) Öncelikle bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları yarışmalardaki puan üstünlüğüne bakılır.b) İki takım arasında puan üstünlüğü yok ise hükmen yenilgisi olmayan takım üste yer alır.c) Kendi aralarında yaptıkları yarışmalarda puan eşitliği var ise (Yarışma beraberlikle sonuçlanmış ise), kendi aralarında yaptıkları yarışmadan sonra atılan penaltı atışları sonucunda üstün olan takım üstte yer alır.B) 3 (üç) ve daha fazla takımın puanlarının eşitliği durumunda sıralama;a) Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz.).b) Öncelikle puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.c) Puan cetvelinde puan eşitliği varsa (a bendinde belirtilen gol averajına bakılır (Müsabaka sonunda takımların kullandıkları penaltılar averaja dâhil edilmez).d) Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.e) Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.f) Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.g) Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.h)Yukarıdaki bütün ihtimallere rağmen eşitlik devam ediyor ise takımlar kura ile derecelendirilir (Takımların isimleri kâğıda yazılarak kapatılır ve bir kabın içine konularak tertip komitesi başkanı tarafından kura çekilir.)
BELGE
Ek-1 Müsabaka İsim Listesi Formu İçin TIKLAYINIZEK-2 Veli İzin Belgesi ve Beyan Formu İçin TIKLAYINIZ.