Spor
Giriş Tarihi : 02-10-2021 01:47   Güncelleme : 02-10-2021 01:47

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR

Her yıl Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası bu yıl 4 – 10 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR

Her yıl Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası bu yıl 4 – 10 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ”Amatör Spor Haftası” etkinlikleri bu yıl Isparta’da 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Amatör Spor Haftasının amacı, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazandırmak, bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocukların, bağlı oldukları kulüplerin ve sporcularının halka tanıtılması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması. Ayrıca çocukların ve gençleri sporu sevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, vatanını milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporuna kazandırmak.
Bu amaç doğrultusunda Isparta’da Amatör Spor Haftası çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanacak.
RESMİ AÇILIŞ 15 TEMMUZ CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MEYDANINDA
Amatör Spor resmi açılışı 81 ilde aynı gün saat 11.00’de gerçekleştirilecek. Isparta’da ise resmi açılış 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında gerçekleştirilecek.  Aynı gün 12.00 – 17.00 saatleri arasında Dart, Geleneksel Türk Okçuluğu, Penaltı Atma Yarışması, Masa Tenisi, Sokak Basketbolu Turnuvası, Mini Tenis Yarışması ve Halter halkın katımlıyla 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında düzenlenecek.
TÜM ISPARTA HALKI DAVETLİ
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, amatör spor Haftasının sporu farkındalığını ortaya koyacağını ve sporu teşvik edici özelliği olduğunu belirterek, etkinlik ve kutlamalara tüm Isparta halkı davet etti.
İLÇELERDE DE DÜZENLENECEK
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda farklı branşlarda müsabakalarda düzenlenecek.
AMATÖR SPOR HAFTASI FAALİYET PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ…