Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-09-2021 19:50   Güncelleme : 08-09-2021 19:50

Balıkçılık Av Sezonu Çevre Temizliğiyle Açıldı

Ülkemizde balıkçılık genel av yasağının 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyle sona ererek balıkçılık av sezonunun açılması ve örnek olması dolayısıyla temizlik faaliyeti yapıldı

Balıkçılık Av Sezonu Çevre Temizliğiyle Açıldı

Ülkemizde balıkçılık genel av yasağının 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyle sona ererek balıkçılık av sezonunun açılması ve örnek olması dolayısıyla temizlik faaliyeti yapıldı.

İl Müdürlüğümüz Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından yeni av sezonu açılış etkinlikleri kapsamında Eğirdir Gölü, balıkçılarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın katılımı ile hem farkındalık oluşturmak hem de çevre temizliğine katkıda bulunmak üzere İlimiz Eğirdir İlçesi Barla Köyü balıkçı barınağında çevre temizlik faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

Su kaynakları ve balıkçı barınaklarının temizliği hususunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak avlak sahalarında avcılık yapan su ürünleri kooperatiflerimize gerekli uyarılarda bulunulmuştur.

Tüm balıkçılarımızın avlanma esnasında çevre temizliğine azami dikkat göstermeleri, çöplerini özellikle de doğada çok uzun süre kalan ve çevreyi kirleten plastik vb. atıkları gelişigüzel göl ve göletlere veya avlak sahalarına atmayıp yanlarında taşıyarak en yakın çöp kutularına atmaları önem arz etmektedir.

Bu vesile ile yeni balıkçılık sezonunun avcılık yapan su ürünleri kooperatiflerimize ve balıkçılarımıza hayırlı bol kazançlar getirmesini ve sorunsuz bir av sezonu olmasını diliyoruz.