Isparta Haber
HV
29 EYLÜL Cuma 17:34

Bursa Yıldırım'da üç yılda 461 metruk yıkıldı

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde 3 yılda tehlike arz eden ve kent estetiğine aykırı 461 binanın yıkımı gerçekleştirildi.

YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 14:49   Güncelleme : 23-09-2022 14:49
Bursa Yıldırım'da üç yılda 461 metruk yıkıldı

BURSA (İGFA Yıldırım Belediyesi, ilçedeki metruk binaları yıkarak kent güvenliğine, huzuruna ve estetiğine katkı sağlarken, Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri son 3 yılda 461 metruk binayı yıktı.

Yıldırım ilçesinin ‘güvenli, modern, kent estetiğine sahip şehir’ kimliğinin temel önceliklerinden biri olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bu kimliği korumak için yeni yaşam alanlarının oluşturulması kadar mevut yapı stokunun da iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Şehrin farklı noktalarında kullanılmayan bundan dolayı çöküntü bölgesi haline gelmiş yapıların olduğuna işaret eden Başkan Yılmaz, “Bu binalar yıkılmak üzere olduğu için bir güvenlik riski oluşturmakla birlikte, madde bağımlılarının mekânı haline dönüşebiliyor.  Bu durum da hemşehrilerimizin güvenlik ve huzurunu tehdit ediyor. Buna müsamaha göstermemiz söz konusu değil. Yine bu binalar kent estetiğine de zarar veriyor. Biz, bu işlevsiz yapıların yıkımını hak sahipleri ile iletişim halinde gerçekleştiriyoruz. Yıldırım’da huzuru bozacak karanlık hiçbir nokta bırakmamak noktasında kararlıyız” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR