Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-09-2021 15:55   Güncelleme : 02-09-2021 15:55

Eş Zamanlı Su Ürünleri Denetimleri Yapıldı

İl Müdürlüğümüz su ürünleri kontrol ekipleri tarafından balıkçılık ve su ürünleri işletmeleri, pazaryerleri ve avlak sahalarına yönelik olarak eş zamanlı su ürünleri denetimleri düzenlendi

Eş Zamanlı Su Ürünleri Denetimleri Yapıldı

İl Müdürlüğümüz su ürünleri kontrol ekipleri tarafından balıkçılık ve su ürünleri işletmeleri, pazaryerleri ve avlak sahalarına yönelik olarak eş zamanlı su ürünleri denetimleri düzenlendi.

Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünün 12.08.2021 tarih ve 2310718 sayılı talimatları doğrultusunda; su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir olması ve yasadışı su ürünleri avcılığında caydırıcılığın sağlanması amacıyla getirilen düzenlemelerin etkin şekilde uygulanması için ülkemiz genelinde yapılan eş zamanlı denetimler gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda ilimiz genelinde 9 adet pazaryeri ve perakende, 11 adet karaya çıkış noktası, 5 adet balıkçı, 4 adet balıkçı teknesi, 5 adet iç su avlak sahası, 2 adet işleme ve değerlendirme tesisi ve 18 adet yetiştiricilik tesis denetimi gerçekleştirilmiştir.

5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenlenmesi Hakkındaki Tebliğ kapsamında su ürünleri kontrol ve denetim faaliyetlerimiz su ürünleri kontrol ekiplerince yapılmaya devam edecektir.