Isparta Haber
HV
06 ARALIK Salı 23:08

Genç Eczacılar Beyaz Önlüklerini Giydi

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile Süleyman Demirel Üniversit

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 18:40   Güncelleme : 18-10-2022 18:40
Genç Eczacılar Beyaz Önlüklerini Giydi

Süleyman Demirel Üniversitesi

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile Süleyman Demirel Üniversitesinin genç eczacıları beyaz önlüklerini giydi.

Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tören, Akademik Oda Orkestrasının müzik dinletisi ile başladı.

Etkinliğin açış konuşmasını Isparta Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Esra Nemli Kurtpolat yaptı. Genç meslektaşlarını selamlayarak sözlerine başlayan Kurtpolat, öğrencilerin hayatlarının en özel anlarını yaşadıklarını vurgulayarak şunları kaydetti: “Üniversite yıllarınız hayatınızın en özel yılları arasında yer alacak. Bu yılları iyi değerlendirin. Ülkemizin geleceği için hep birlikte çalışıyoruz. Kendinizi tanıyarak, hayatı keşfederek mesleğinize donanımlı bir şekilde başlayın.”

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yıldız ise “Beyaz Önlük Töreni”ni geleneksel hale getirmeyi planladıkları belirterek bugünkü törende birinci sınıf öğrencilerinin saflığın, temizliğin, adaletin temsilcisi beyaz önlüklerini giyeceğini söyledi. Prof. Dr. Yıldız, öğrencilere “Beyaz önlüklerinizi size yakışır şekilde onurla taşıyacağınızdan eminim.” diye konuştu.

Açış konuşmalarının ardından eczacı adayları, beyaz önlüklerini giydi.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Haberi