Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 16:53   Güncelleme : 09-07-2021 16:53

“GÖLLER BÖLGESİ SPOR TURİZMİ ÇALIŞTAYI”

Çalıştaya Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurçi, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, farklı branşlarda başkanları, spor turizmi sektör temsilcileri, STK’lar ve bilim adamları katıldı

“GÖLLER BÖLGESİ SPOR TURİZMİ ÇALIŞTAYI”

Çalıştaya Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurçi, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, farklı branşlarda başkanları, spor turizmi sektör temsilcileri, STK’lar ve bilim adamları katıldı.
Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın spor turizmi ve uluslararası organizasyonlarla ilgili faaliyetleri, Göller Bölgesi spor turizm potansiyeli ve altyapısı, Isparta ve Burdur illerinde spor turizmi amaçlı yapılabilecek organizasyonlar ve sektörün genel durumu ve spor turizminde sektörden örnekler konularını içeren paneller gerçekleştiriliyor.
Çalıştayda bir konuşmaya yapan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, çalıştay sonucunda taşın altına hep beraber el koyulmasının gerektiğini söyleyerek çalıştay sonuçlarının takipçisi olacağını vurguladı. Vali Seymenoğlu, “Eminim ki bu çalıştayın sonunda çok güzel çıktılar olacak. Bu çıktıların da bu alanda takipçisi olacağız. Hiç kimse bürokrasiden yakınmasın. Bürokratlar engel çıkartıyor demesin. Ne istediğimizi biliyorsak, takip ediyorsak, taşın altına hep beraber el koyuyorsak sonuca ulaşırız. Yardımcı olmayan, destek olmayan kamu kuruluşlarımız varsa o zaman her iki ilin valisi olarak biz emrinizdeyiz. Aksi takdirde yıllar da geçse biz bu çalıştayları yapmaya devam ederiz. Bölgemizde turistik anlamda tesisler var. Yerli yatırımlar da var. Onların rakibi olmamak kaydı ile bunu yapacağız” diyerek iki taraf içinde dengeli hareket edeceklerinin altını çizdi.
Çalıştayın açılış programının ardından oturumlarına geçildi.
Çalıştayda oluşturulan; futbol, doğa sporları ve diğer sporlar konu başlıklarındaki 3 çalışma grubunda Isparta ve Burdur’un spor turizmi sektörüyle ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri, federasyon temsilcileri, akademisyenler ve sektör temsilcileri görüş alış verişinde bulunuyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurçi Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Spor Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü Hakan Çelebioğlu ve Spor Eğitim Uzmanı Musa Karaman oturumlarının her birini katılarak, katkılar sundu.
21 Ocak 2021 Perşembe günü de devam edecek çalıştayın sonunda sonuç bildirgesi açıklanacak.