Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-04-2022 04:09   Güncelleme : 08-04-2022 04:09

İl Müdürlüğümüz Tarafından Konya’ya Teknik Gezi Düzenlendi

İl Müdürlüğümüz Tarafından Konya'ya Teknik Gezi Düzenlendi

İl Müdürlüğümüz Tarafından Konya’ya Teknik Gezi Düzenlendi

İl Müdürlüğümüz tarafından çiftçilerimize Konya ilinde bulunan Toprak, Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Eğitim Merkezine ve Konya Tarım Fuarına teknik gezi düzenlendi.

Bakanlığımızca yürütülen Tarımsal Kuraklıkla Mücadelenin Uygulanabilirliğin Artırılması ve Sulamanın Etkinleştirilmesi amacıyla; Toprak, Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Eğitim Merkezine ve Konya Tarım Fuarına teknik inceleme gezisi düzenlenmiştir.

Teknik geziye, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünde görevli Mühendis Sakine Aygün, Mühendis Osman Mesci ve Gönen İlçesinden 12 çiftçi katılım sağlamıştır.

Toprak, Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Eğitim Merkezi Eğiticileri tarafından  “Tarımda suyun etkin ve verimli kullanılması, Erozyon ve Çölleşme” konularında bilgilendirme yapılmıştır.

İklim değişikliği sonucu yaşanan kuraklık ve çölleşme konularında alınabilecek önlemler ile suyun etkin, verimli, bilinçli ve tasarruflu kullanılması konularında çiftçilerimiz bilgilendirilerek farkındalık sağlanmıştır.