Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-04-2022 04:10   Güncelleme : 08-04-2022 04:10

İl Müdürlüğümüzde Görev Bende Kampanyası Hakkında Eğitim Düzenlendi

İl Müdürlüğümüzde Görev Bende Kampanyası Hakkında Eğitim Düzenlendi

İl Müdürlüğümüzde Görev Bende Kampanyası Hakkında Eğitim Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Görev Bende Kampanyası hakkında İl Müdürlüğümüz personeline yönelik olarak bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tütün kontrol çalışmalarının bilinirliğinin artırılması ve sigaranın zararları konusunda farkındalık oluşturulması (Sigara Bırakma Poliklinikleri / ALO 171 / ALO 184 / Yeşil Detektör) amacıyla 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında En Büyük Gönüllülük Hareketi olan “Görev Bende Kampanyası” başlatılmıştır.

 Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, muhtarlıklar, STK vb yerlerde eğitimler verilmektedir. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz Toplantı Salonunda, Isparta İl Sağlık Müdürlüğü Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Biriminde görevli Nursel Bulut tarafından İl Müdürlüğümüz personeline yönelik olarak bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Düzenlenen eğitim toplantılarıyla sigaranın zararları ve tütün kontrol çalışmalarının bilinirliğinin artırılarak sigara bağımlılığıyla mücadele amaçlanmaktadır.