Eğitim
Giriş Tarihi : 24-02-2022 17:53   Güncelleme : 24-02-2022 17:53

İnsan Kaynakları Platformu Dördüncü Kez Toplandı

İnsan Kaynakları Platformu Dördüncü Kez Toplandı

İnsan Kaynakları Platformu Dördüncü Kez Toplandı

Üniversite-şehir bütünleşmesinin geliştirilmesine yönelik düzenlenen çalışmalar kapsamında, Üniversitemiz İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Isparta İl Müdürlüğü arasında işbirliğini geliştirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya, SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi(İİBF) İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Kürşat Acar, Üniversitemiz Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Merkezi Müdürü ve İİBF İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Özmen, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Erhan Türkoğlu ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Höke, İŞKUR uzmanları ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

Toplantıda; ilimizde insan kaynakları birimlerinin güçlendirilmesi için mezunların işbaşı eğitim programları ile desteklenmesi gerektiği vurgulandı ve bu konuda istihdam alanlarının artırılması yönünde yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. Şehrimizde insan kaynakları birimlerinde çalışanların niteliklerinin artırılması amacıyla üniversitemizde akademik çalışma(yüksek lisans/doktora) yapmaları için desteklenmesi konuları konuşuldu. İŞKUR istihdam teşviklerinin işgücü piyasası üzerinde olumlu/olumsuz etkileri değerlendirildi.

Ayrıca, ülkemizin işgücü ihtiyacına önemli katkı sağlanması hedefiyle SDÜ İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü, İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme Araştırma ve Uygulama Merkezi ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında yapılacak protokol hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

SDÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yıldırım ise Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Batı Akdeniz Bölgesindeki 16 üniversite paydaşlığında 18-19 Mart tarihlerinde üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Güney Kariyer Fuarı” hakkında bilgiler verdi.

Toplantı, platform üyelerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesiyle sona erdi.