Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-10-2021 03:27   Güncelleme : 20-10-2021 03:27

Isparta’ lı Kadın Çiftçilere Bir Ödül Daha

Isparta' lı Kadın Çiftçilere Bir Ödül Daha

Isparta’ lı Kadın Çiftçilere Bir Ödül Daha

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’ nun vermiş olduğu destekler neticesinde Ispartalı kadın çiftçiler büyümeye ve üretmeye devam ediyor.

 Dünya Kadın çiftçiler günü kapsamında İzmir ilinde gerçekleştirilen etkinlikte ‘Kadın Çiftçiler Yeniliklerle Buluşuyor’ kategorisinde Şarkikaraağaç ilçesinde Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’ nun destek ve öncülüğünde kurulan kadın kooperatifi, İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Çiçekler Çiçek Yetiştiriyor” projesi ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden ödülünü aldı.

Önceki yıllarda ilimiz tarımının gizli kahramanları kadın çiftçilerden Huriye Tezcan, 2016 yılında Lavanta Yetiştiriciliğinin Kadın Çiftçiler ile Yaygınlaştırılması Projesi ile Örnek Kadın Çiftçi ödülünü, dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’dan, 2018 yılında Tezekteki Cevher Projesi ile Sevgi Küçüksavlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan, 2019 yılında  yine aynı projemizle yılın Örnek Kadın Çiftçi ödülünü ve 2020 yılında Yılın Kadın Çiftçisi Özel Ödülünü Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden almıştır.

Isparta İl Müdürlüğü olarak, tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan, üretimin her aşamasında aktif olarak durmadan çalışan, emekleriyle toprağı yoğuran İlimiz kadın çiftçilerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimizi belirterek göstermiş oldukları başarılar dolayısıyla kutluyoruz.