Eğitim
Giriş Tarihi : 19-10-2021 23:14   Güncelleme : 19-10-2021 23:14

ISUBÜ Senirkent Meslek Yüksekokulu’nda İlk Ders Etkinliği

ISUBÜ Senirkent Meslek Yüksekokulu’nda İlk Ders Etkinliği

ISUBÜ Senirkent Meslek Yüksekokulu’nda İlk Ders Etkinliği

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine “İlk Ders”ini vermek üzere, Yüksekokulda 17 yıl öğretim elemanı olarak görev yapmış olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Cenk Bayrakçı ve kurucu müdür yardımcısı olarak görev yapmış olan SDÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr.Öğr. Üyesi Kâmil Delikanlı’yı öğrencilerle buluşturdu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Delikanlı’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, İlçe Kaymakamı Abdüllatif Yılmaz ve akabinde Belediye Başkanı Kadir Heybeli öğrencilere Senirkent’i tanıtıp, eğitim ve öğretime verdikleri önemden bahsederek, yüksekokulla her zaman iş birliği içinde olduklarını belirttiler.

Senirkent Meslek Yüksekokulu’nun geçmişinden bahseden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayrakçı, görev yaptığı süre içerisindeki mevcut programların durumu hakkında bilgi vererek mezun olduktan sonra kendi alanlarında başarılı pozisyonlara gelmiş öğrencilerimizden örnekler verdi. Öğrencilere 3+1 eğitim modeli ile ilgili bilgi vererek uygulamalı eğitimin öneminden bahsettikten sonra başarılı olabilmeleri için gereken tek şeyin çok çalışmak olduğunu vurguladı.

Dr. Öğr. Üyesi Kâmil Delikanlı öğrencilerimize Senirkent Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşundan bahsettikten sonra, teknikerlik unvanının geçmişi ve teknik ara elemanların sektördeki ihtiyacı ve öneminden bahsetti. 13 Temmuz 1995 tarihinde Senirkent’te meydana gelen sel felaketinde yaşananları anlatırken salonda duygusal anlar yaşandı. Öğrencilere kendi tecrübelerinden örnekler vererek, yüksekokulda görev yaptığı süre içerisinde yaşadığı anıları öğrencilerle paylaştı.

Konuşmaların ardından ilçe protokolü ve Yüksekokul yönetimi tarafından davetli konuşmacılara plaket takdim edildi. Samimi bir ortamda gerçekleşen etkinlik sonrası Yüksekokul bahçesinde tüm katılımcılara ve öğrencilere yemek ikram edildi.