Eğitim
Giriş Tarihi : 10-08-2021 20:50   Güncelleme : 10-08-2021 20:50

ISUBÜ’de Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 10-11 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenecek olan tanıtım günleri tüm hızıyla devam ediyor

ISUBÜ’de Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 10-11 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenecek olan tanıtım günleri tüm hızıyla devam ediyor.  

Tanıtım günleri kapsamında aday öğrenciler başta olmak üzere, aileleri ve rehberlik hocaları ISUBÜ’yü yakından tanıma fırsatı buluyor.

Aday öğrencilerin, kritik tercih sürecinde akıllarındaki sorulara yerinde cevap verebilmek için Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tanıtım günleri başladı. 2 gün sürecek tanıtım günlerinde aday öğrenciler, aileleri ve okulların rehberlik öğretmenleri ISUBÜ Rektörlük yerleşkesine gelerek yetkililerden bilgiler alıyorlar.

Hazırlanan stantlarda, akademisyenlerden bilgi alan aday öğrenciler, aileleri ve rehberlik öğretmenleri gelecek planlamalarında daha rahat karar verebilecekler.

ISUBÜ rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, tanıtım günlerine katılarak hazırlanan stantları ziyaret edip bilgiler aldı. Aday öğrencilerle sohbet eden Rektör Diler, “Üniversite adayı öğrenci arkadaşlarımız, üniversitemizin etkinlikleri, bölümleri, eğitim alanları hakkında sosyal medyadan, web sayfamızdan, okullarımıza gelerek ilgili hocalarımızdan her türlü bilgiyi alabilirler. Aday arkadaşlarımıza tercihlerini çok iyi araştırıp yapmalarını tavsiye ediyoruz. 3 yıllık bir üniversite olabiliriz ama 40 yıllık bilgi birikimiz olduğunu da hatırlatmak isterim. Üniversitemizin isminden de anlaşıldığı gibi, uygulamalı eğitimin öncü kuruluşuyuz. İş yeri eğitimlerimizle öğrencilerimiz okurken iş sahibi oluyorlar. Amacımız, iş arayan değil işte aranan kaliteli nitelikli öğrenci arkadaşlarımızı üniversitemizde yetiştirmek. İlimizde bulunan tüm üniversite adaylarımızı üniversitemizin tanıtım günlerine bekliyoruz. Allah yollarını açık etsin. Hangi aday hangi bölümü seçecek olursa olsun, sevdiği bölümü seçsin. Aile ve arkadaş baskısında kalmadan sevdiği, istediği bölümü seçerek mutlu olacağı bölümü okumalarını tavsiye ediyorum. Rabbim yollarını açık etsin” dedi.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi‘nin düzenlediği tanıtım günleri 10-11 Ağustos’ta Bahçelievler mahallesinde bulunan ISUBÜ Rektörlüğü bahçesinde aday öğrencilere açık olacak.