Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-01-2022 15:18   Güncelleme : 10-01-2022 15:18

Kadın Çiftçilere Tam Destek

Kadın Çiftçilere Tam Destek

Kadın Çiftçilere Tam Destek

​İlimiz genelinde tarımsal üretim sezonunun bitmesiyle birlikte İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kırsalda saha eğitimlerine başlamıştır.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi’nde görevli teknik personeller bu süreçte çeşitli zirai konular hakkında ve kışa hazırlık kapsamında ürettikleri ürünlerin muhafazasına ve değerlendirilmesine yönelik uygulamalı eğitimler vermektedir.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli teknik personeller tarımsal üretim sürecinin her aşamasında bulunan kadın çiftçilerin bilgi ve becerilerini artırarak sürdürülebilir tarımsal faaliyetlerin yapılması ve kaliteli ürün artışının sağlanması ayrıca kadın çiftçilerin ve genç kızların sosyal yaşantılarını modern hayat seviyesine ulaştırmak, onları sosyo-ekonomik yönden geliştirmek için eğitim sezonu boyunca 723 kadın çiftçiye ulaşmışlardır.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri üreten, yetiştiren,  kış sezonunda aile ekonomisine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunan kadınlara her zaman destek olmaya devam edecektir.