Isparta Haber
HV
02 ARALIK Cuma 12:26

“Keşif Isparta” İle Sonbahar Gezileri Sona Erdi

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen “Keşif Isparta”, sonbaharın güzellikleri ile süslenmiş gezileri sona erdi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-10-2022 03:48   Güncelleme : 27-10-2022 03:48
“Keşif Isparta” İle Sonbahar Gezileri Sona Erdi

 

 

 

Öğrenciler bu hafta Kovada Gölü Milli Parkında, 30 dakika süren 1 buçuk kilometrelik rotada “Doğa yürüyüşü” yaptı. Türkiye’nin korunan alanları statüsünde olan Kovada Gölü Millî Parkı’nın habitatı hakkında bilgi edinen öğrenciler, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğünün açtığı Doğa Müzesini gezdi. Kovada Gölü Millî Parkı’nın habitatı hakkında bilgi edinen genç kâşifler, yüksek oksijen, yeşil, mavi ve yaban hayatının sesleri, renkleri, içerisinde güzel ve keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Ayrıca Üniversitemiz Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik merkez yerleşkelerimize gezi düzenlendi. Atatürk Spor Salonu, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi, 29 Ekim Olimpik Yüzme Havuzu, spor tesisleri, akademik-idari yapılanması hakkında bilgi alan öğrenciler daha sonra mevsimin son güneşli günlerinin tadını Gölcük Tabiat Parkında çıkardı.

2022-2023 Akademik Yılı Güz Döneminde “Keşif Isparta” gezilerine 318 öğrenci katıldı.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi