Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 16:52   Güncelleme : 09-07-2021 16:52

MİLLİ ATLETLERİMİZDEN İKİ MADALYA

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ana sponsoru Turkcell’in desteğiyle Yıldız Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası 5-7 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda gerçekleştirildi

MİLLİ ATLETLERİMİZDEN İKİ MADALYA

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ana sponsoru Turkcell’in desteğiyle Yıldız Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası 5-7 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda gerçekleştirildi.
Sekiz ülkeden gelen 18 misafir atletin de katılım gösterdiği yarışmalarda üç günde 1200 atlet start aldı.
MİLLİ SPORCULARIMIZIN PERFORMANSI ÜMİT VERDİ
İlimizi ulusal ve uluslararası yarışlarda dereceleriyle gururlandıran Milli Sporcularımız Rumeysa Coşkun büyükler kategorisinde Musa Bayram ise U20 kategorisinde mücadele etti.
Milli Sporcumuz Rumeysa Coşkun büyük bayanlar 3000 metrede 9.34 derecesiyle Türkiye üçüncüsü, Milli Sporcumuz Musa Bayram ise 60 metre engel genç erkeklerde 8.38 derecesiyle Türkiye üçüncü oldu.
İL MÜDÜRÜ MURAT GEVREK : ‘GURURLUYUZ’
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek ilimize iki bronz madalya ile dönen Milli Sporcularımız Rumeysa Coşkun, Musa Bayram, Atletizm İl Temsilcisi Sibel Yılmaz, antrenörler Lütfi Yılmaz ve Serdar Demirci’yi makamında ağırladı.
Türkiye derecesi elde eden Milli Sporcularımız ve başarının mimarları antrenörleri kutlayan İl Müdürü Murat Gevrek, “Atletizm branşında elde edilen başarılar bizleri gururlandırıyor. Son olarak İstanbul’da gerçekleştirilen Atletizm Salon Şampiyonasındaki başarılar camiamızı bir kez daha gururlandırdı. Sporcularımızın Avrupa Şampiyonası hedefleri var. Bu hedefleri doğrultusunda onlarında yanında ve her daim arkasındayız. Başta sporcularımız olmak üzere fedakârca çalışan antrenörlerimizi tekrardan kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU
Atletizm İl Temsilcisi Sibel Yılmaz ise ziyarette Milli Sporcularımızın Temmuz ayında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası hazırlanacaklarını belirterek, atletizm branşına desteklerinden dolayı İl Müdürü Murat Gevrek’e teşekkürlerini iletti.
İl Müdürü Murat Gevrek ziyarette sporcu ve antrenörlerle sohbet ederek, kendilerine çeşitli hediyeler takdim etti.