Spor
Giriş Tarihi : 13-02-2022 01:44   Güncelleme : 13-02-2022 01:44

OKUL SPORLARI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARI YAPILDI

OKUL SPORLARI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARI YAPILDI

OKUL SPORLARI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARI YAPILDI

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Halk Oyunları İl Birinciliği 6 Mart Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları İl Temsilciliği işbirliğinde Okullar arası Halkoyunları Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde İl Birinciliği yarışmaları 6 Mart Spor Salonunda yapıldı.
Halk oyunları yarışmaları bugün saat 15:00’da açılış seremonisiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan yarışmalarda 6 Mart Spor Salonu tribünleri doldu.
Yarışmaları Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhammet Cemil Şensöz’de izleyerek, organizasyonu yakından takip etti.
Küçükler, Yıldızlar, Gençler kategorilerinde yapılan Okullar Arası halk oyunları birincilik yarışmaları görsel şölene dönüştü. Ekipler dereceye girebilmek için hünerlerini sergiledi.
İŞTE DERECELER
Yarışmaların sonunda Minikler kategorisinde Yılmaz Şener İlkokulu birinci, Yıldızlar Kategorisinde Eğirdir Süleyman Demirel Ortaokulu birinci, Hızırbey Ortaokulu ikinci, İstanbul Ticaret Odası Şehit Mustafa Gözütok Ortaokulu üçüncü, Gençler kategorisinde ise Keçiborlu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.
Dereceye giren okul takımlarına madalya ve kupaları törenle takdim edildi.
İL MÜDÜRÜ ŞENSÖZ’DEN TEBRİK
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhammet Cemil Şensöz, “Ispartamız halk oyunları yönünden çok zengin ve değişik özelliklere sahiptir. Güller ve Göller diyarı kentimizin coğrafyası Anadolu’nun iç kesimlerini Akdeniz’e bağlaması, halk oyunlarına da yansıyarak bir geçiş yöresi özelliği taşımaktadır. Bu vesileyle katılım sağlayan okullarımızı, antrenörlerini ve tüm ekiplerimizi kutluyorum. Bundan sonra da Türkiye’de gruplarda ve şampiyonalarda ilimizi temsil edecek okullarımıza başarılar diliyorum” dedi.