Eğitim
Giriş Tarihi : 28-10-2021 01:14   Güncelleme : 28-10-2021 01:14

“Sağlıklı Nesil Sağlam Gelecek” Kitabı 6 Bin Öğrenciyle Buluştu

“Sağlıklı Nesil Sağlam Gelecek” Kitabı 6 Bin Öğrenciyle Buluştu

“Sağlıklı Nesil Sağlam Gelecek” Kitabı 6 Bin Öğrenciyle Buluştu

Topluma fayda sağlamayı, üniversitelerin temel faaliyet alanları olan eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile sürdürmeyi temel prensip olarak kabul eden Üniversitemiz, “Sağlıklı Nesil, Sağlam Gelecek” isimli kitabı gelecek neslin temsilcileriyle buluşturdu.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Akçam ile Prof. Dr. Özgür Pirgon tarafından okul dönemindeki çocukların gelişiminin sağlıklı bir şekilde izlenmesi ve doğru yönlendirilmesi adına hazırlanan ve Üniversitemiz tarafından yayımlanan “Sağlıklı Nesil, Sağlam Gelecek” isimli kitap, Isparta ili ve ilçelerinde bulunan 155 anaokulunda öğrenim gören 6 bin öğrenciye ulaştırıldı.

Aileler ve öğretmenler için gelişme ve beslenme rehberi niteliğindeki kitapta, “Okul Çağında Doğru Beslenme”, “Okul Çağında Büyüme”, “Ergenlerde Büyüme”, Okul Çağında Obezite”, “İştahsızlık Ve Yeme Bozuklukları”, “Çocuklarda Demir Eksikliği”, “Elektronik Cihazlar Ve Çocuk Sağlığı”, “İnternet Çağında Çocuklarımız” gibi ebeveynlere yol gösteren konular yer alıyor.