Eğitim
Giriş Tarihi : 02-02-2022 20:39   Güncelleme : 02-02-2022 20:39

SDÜ Lise Müdürlerini Ağırladı

SDÜ Lise Müdürlerini Ağırladı

SDÜ Lise Müdürlerini Ağırladı

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından başlatılan üniversite kent bütünleşmesi projesi kapsamında Isparta merkezde bulunan lise müdürleri Üniversitemizde ağırlandı.

SDÜ’nün fiziki ve akademik yöndeki gelişimi hakkında bilgilerin verildiği ziyaret kapsamında ilk olarak Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ile Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi konuklarla bir araya geldi. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, üniversitemizin bilimsel, sosyal, kültürel imkânları ile gelişimini tanıtan bir sunum gerçekleştirildi.

Daha sonra öğrencilerin yenilikçi iş fikirleri ve projelerini hayata geçirebilmelerine katkı sağlamak amacıyla Batı Yerleşkesi Merkezi Dersliklerde hizmete açılan “Prototip Atölyesi” ziyaret edildi. Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi için gerekli olan her türlü elektronik ve mekanik alt yapıya sahip atölye bünyesinde yer alan ve öğrenciler tarafından üretilen projeler hakkında bilgiler verildi.

Program kapsamında Yenilikçi Teknolojiler Uygulama Araştırma Merkezi (YETEM) ziyaret edildi. YETEM’de yer alan Uygulamalı Temel Bilimler ve Teknolojileri Araştırma Birimi, Enerji Teknolojileri Birimi, Biyomühendislik Araştırma Birimi, laboratuvarlar ve cihazlar hakkında bilgiler verildi.

Ardından 7 gün 24 saat hizmet veren ve “Işıkları Hiç Sönmeyen Kütüphane” olarak tanımlanan 4 katlı, 8 bin metrekare yüzölçümlü, 950 kişilik oturma kapasitesine sahip Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi ziyaret edildi.  Lise müdürleri, buluşları ile bilim dünyasını aydınlatan 60 önemli şahsiyetin portrelerinin yer aldığı Halı Müzesini de gezdi.

Dinleyicisi ile 97.0 frekansında buluşan gerçekleştirdiği başarılı yayınlar ile övgü toplayan “Radyo SDÜ”yü ziyaret eden lise müdürleri, Radyo Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde verilen hizmetleri yakından inceledi.

Ayrıca İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünün geleceğin iletişimcilerini sektöre hazırlamak amacıyla oluşturduğu  “Junior Atölye” de konuklara tanıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özgür Uygur, gerçekleştirilen ziyaret kapsamında SDÜ’nün uygulama alanlarından eğitim alanlarına kadar birçok merkezini ve imkânını keşfetme fırsatı bulduklarını dile getirerek etkinliği düzenleyen üniversite yöneticilerine teşekkür etti.