Spor
Giriş Tarihi : 29-07-2021 23:38   Güncelleme : 29-07-2021 23:38

SPOR TIRMANIŞI MİLLİ TAKIM KAMPI ISPARTA’DA

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Spor Tırmanışı Küçükler A-B, Gençler ve Büyükler Aday Milli Takım Gelişim Kampı İl Müdürlüğümüz ve SDÜ ev sahipliğinde Isparta’da gerçekleştiriliyor

SPOR TIRMANIŞI MİLLİ TAKIM KAMPI ISPARTA’DA

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Spor Tırmanışı Küçükler A-B, Gençler ve Büyükler Aday Milli Takım Gelişim Kampı İl Müdürlüğümüz ve SDÜ ev sahipliğinde Isparta’da gerçekleştiriliyor.
Geçtiğimiz gün başlayan ve 30 Ağustos 2021 tarihine kadar sürecek olan Spor Tırmanışı Küçükler A-B, Gençler ve Büyükler (Boulder) Aday Milli Takım Gelişim Kampına 21 sporcu ve 3 antrenör katılıyor.
Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculardan oluşan kamp sonunda milli takıma seçilecek olan sporcular, Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek.
İL MÜDÜRÜMÜZ MURAT GEVREK’TEN ZİYARET
Antrenmanlarını Süleyman Demirel Üniversitesi Tırmanma Duvarı’nda gerçekleştiren Milli takım kampını ziyaret eden Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, tüm sporculara başarılar diledi.
Federasyon yetkilileri, antrenör ve sporcular ise şehirde kendilerine sunulan imkânlardan büyük mutluluk duyduklarını kaydettiler.
HALTER VE EKSRİM MİLLİ TAKIMLARI DAVRAZ’A GELİYOR
Isparta Davraz Kayak Merkezi yaz döneminde yeni kazandırılan spor tesisi, havası, doğası ve imkânlarıyla farklı branşlardaki Spor Federasyonlarının ilgisini çekiyor.  
Yüksek irtifa antrenmanlarının sporcularda performans ve dayanıklılığı artırıcı yönde etki yapması nedeniyle 2635 metre yükseklik rakımlı Davraz Dağı tercih ediliyor.
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek Davraz’a kazandırılan spor tesisi ve diğer yatırımlarla birlikte Ağustos- Eylül ayında Halter ve Eskrim Milli takımlarının Davraz’da kampa gireceklerini belirterek, diğer spor federasyonlardan taleplerin olduğunu söyledi.