Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-08-2021 03:37   Güncelleme : 11-08-2021 03:37

Sütçüler İlçesinde Yaralar Sarılıyor

Sütçüler ilçesinde meydana gelen yangın felaketinde zarar gören çiftçilerimizin hasar tespit ve destek çalışmaları devam ediyor

Sütçüler İlçesinde Yaralar Sarılıyor

Sütçüler ilçesinde meydana gelen yangın felaketinde zarar gören çiftçilerimizin hasar tespit ve destek çalışmaları devam ediyor.

İl Müdürlüğümüz ekiplerince Sütçüler İlçesi Çandır Köyü’nde yaşanan orman yangınında, hayvanları zarar gören yetiştiricilerimize ait büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara yönelik teşhis ve tedavi çalışmaları yapılıyor.

İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Veteriner Hekimlerimizce, hayvanları zarar gören yetiştiricilerimize ait büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara yönelik sağlık taraması ve tedavi çalışmalarımız ile birlikte yardımseverler tarafından bölgeye ulaştırılan hayvan yemleri de ekiplerimizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Ayrıca, yangında arılı kovanları zarar gören arı yetiştiricilerimizin ile tarımsal ürünleri zarar gören çiftçilerimizin tarım arazilerindeki zarar tespit çalışmalarımız devam ediyor.