Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-12-2021 19:29   Güncelleme : 23-12-2021 19:29

Üreticilere Kooperatifçilik Muhasebe Finansman Eğitimleri Verildi

Üreticilere Kooperatifçilik Muhasebe Finansman Eğitimleri Verildi

Üreticilere Kooperatifçilik Muhasebe Finansman Eğitimleri Verildi

Bakanlığımızca yürütülmekte olan Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi Kapsamında Eğirdir İlçesi Balkırı Köyün’de, İl Müdürlüğümüz, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle “Muhasebe, Finansman ve Kooperatifçilik Geliştirme Kursu” açılmıştır.

Kooperatifleşmenin amacı, ilkeleri ve değerleri, işleyişi, yönetim ve denetim kurullarının görev ve sorumlulukları, kooperatifin hukuki defterlerinin tutulması ve muhasebesi konularında 5 iş günü devam eden kursa, katılan ve başarılı olan kursiyerlere belgeleri daha sonra verilmiştir.

İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünce, Aksu İlçesine bağlı, Karağı, Koçular, Katip, Karacahisar ve Endere Köylerinde faaliyet gösteren S. S. Anamas Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadınlar için,  Aksu Kaymakamlığı Toplantı salonunda “Kooperatif Mevzuatı ve Kooperatif Muhasebesi” konulu eğitim toplantısı yapılmıştır.

Ülkemizde kırsal alanda yaşayan ve geçimini tarımdan sağlayan insanlarımızın gelirini artırmak ve refah düzeylerini yükseltmek için kullanabileceği en önemli araçlardan biri kooperatiflerdir. İl Müdürlüğümüzce Eğitim Programları dâhilinde ve gelecek taleplere göre Kooperatifçilik Eğitimleri verilmeye devam edilecektir.