Isparta Haber
HV
07 ARALIK Çarşamba 00:27

“Uzaktan Eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Açıldı

Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde donanımlı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları yetiştirilmesi amacıyla “

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2022 23:47   Güncelleme : 27-10-2022 23:47
“Uzaktan Eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Açıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi

Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde donanımlı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları yetiştirilmesi amacıyla “Uzaktan Eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans Programı” açıldı.

Çağdaş ve analitik düşünebilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanları yetiştirecek programda; “iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri”, “risk yönetimi”, “fiziksel ve kimyasal risk etmenleri”, “iş psikolojisi”, “iş kazaları ve hastalıkları” ve “ergonomi” gibi pek çok alanda bilgi ve beceri kazandırmayı hedefliyor.

İş güvenliğinin ülkemiz genelinde oldukça ihtiyaç duyulan ve aranılan bir bilim dalı olduğunu belirten Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Funda Cengiz Çallıoğlu, program ile ilgili şunları söyledi: “6331 sayılı yasa ile işletmelerin iş güvenliği elemanı çalıştırma zorunluluğunun olması ve ülkemizde bu konuda yetişmiş eleman sayısının azlığı nedeniyle İş Sağlığı ve Güvenliği Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması ülkemiz için kaçınılmaz bir gereklilik olmuştur. 2022-2023 Bahar Döneminde 50 kontenjan ile öğrenci alımına başlayacak olan program toplamda 2 dönem olup, dersler uzaktan eğitim şeklinde çevrimiçi olarak işlenecek. Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Mesleki Eğitim Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi mezunu öğretmenler, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümlerinden bir lisans diplomasına (4 yıllık) sahip olanlar ve İSG ön lisans programı mezunları başvuru yapabilecek. Başvuruda, adayların başarı notu olarak lisans not ortalaması puanı dikkate alınarak alım yapılacak. Tezsiz Yüksek Lisans Programı, iki yarıyılda toplam 11 adet ders ve 1 adet dönem projesi olmak üzere toplam 36 kredi ve 72 AKTS’den oluşmaktadır. Program dersleri ve dönem projesi koşullarını yerine getiren öğrenciler, en az 2 veya en fazla 3 dönemde tezsiz yüksek lisans diploması almaya hak kazanacaklar.” dedi.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi